«Королева баштану» - готуємо з дині цікаві рецепти від фірми «ВТР»!
31.08.2018
Батьківщиною вважається Африка і Ост-Індія. На наших теренах диня почала поширюватися з XVI ст. Хороша диня має солодкий, майже медовий смак. Уродженка тропічної та субтропічної Африки, диня з давніх часів підкорювала серця гурманів. Ще в давнину дикорослу диню поціновували за її смак. Відомо, що в Єгипті плоди дині приносили в дар богам, а у Вавилоні їм приписували божественну властивість зберігати в собі Світло. Смачну диню люблять усі без винятку. Ця баштанна культура неймовірно корисна для здоров’я. Її властивості здатні покращувати самопочуття, а ніжний смак та аромат принесуть багато насолоди.
Корисно, смачно та вишукано - цікаві рецепти з дині.
Диню треба вибирати за зовнішнім виглядом. Вважається, що найкращими цінителями і знавцями дині були араби. Вони вміли безпомилково вибирати самий солодкий та стиглий плід, роблячи це виключно за запахом.
Диня добре поєднується з іншими стравами. У американців часто можна зустріти звичай починати обід зі склянки води і великого скибочки дині. У країнах Близького Сходу диню часто подають до риби. В Італії ж м'якоть загортають у Пармську шинку, отримуючи цікаву м'ясну закуску. Диня з шинкою - це італійська класична закуска, яка освіжає і радує своїм незвичайним смаковим поєднанням "солодке і солоне".
Рецепт «ПРОШУТТО З ДИНЕЮ»
Знадобиться невелика диня, 150 грам прошутто, 2 столові ложки оливкової олії, 100 грам руколи, сіль, чорний мелений перець і інші спеції за смаком. Наріжте диню на невеликі шматочки, щоб їх можна було обернути скибочками шинки. Викладіть рулети на листя руколи і збризніть оливковим маслом. Приправте спеціями за смаком, дайте трохи настоятися салату і подавайте. До в'яленого м'яса ми пропонуємо Вам Харчову добавку "Чемен Рот CL" та добавки для швидкого дозрівання "Нуба-Ро-Пек WL/РН" та "Нуба-Ро-Пек Райфекультурен".
Рецепт «ГАСПАЧО З ДИНІ»
Візьміть невелику диню, свіжий огірок, червону цибулину, 2 чайних ложки солі, половину стакана оливкової олії, 1/3 стакана води, свіжо змелений чорний перець по вкусу, декілька листочків м’яти . Огірок і цибулю чистимо та мілко нарізаємо. Видаляємо з дині зернята та очищаємо від шкірки. Нарізати м’якуш та подрібнити у блендері, добавити огірок та цибулю, збити до однорідної маси. Добавити олію , свіжо змелений чорний перець та перемішати. Подавайте, прикрасивши листочками м’яти.
Запах плоду також відіграє велику роль. Стигла диня повинна виділяти тонкий, ніжний і солодкий аромат з нотками меду, ванілі і навіть груші та ананаса.
Рецепт «ШАРЛОТКА»
Вам знадобиться 4 невеликих куски дині, 1/3 стакана муки, пів стакана цукру, 2 столових ложки цукру з тростини, стакан кефіру, 2 яйца, чайная ложка розпушувачу, 1,5 г. ваніліну, кориці на кінчику ножа. Збити яйця з цукром, поступово влити кефір та знову перемішати. Додоти муку, розпушувач і ванілін та вилити тісто в форму для запікання. Диню розкласти поверх тіста, нарізавши тонкими скибочками. Зверху посипати цукровою пудрою та корицею . Випікати пів години при температурі 200 градусів.
Відмінним смаком відрізняється морозиво з дині. Цей освіжаючий десерт сподобається і дорослим, і дітям.
Рецепт «МОРОЗИВО З ДИНІ»
Інгредієнти для морозива: 0,5 кг м’якоті дині, 0,2 кг цукру 0,5л вершків найвищої жирності. Очистити диню від шкірки і насіння та подрібнити в блендері з додаванням цукру. Збити вершки в густу піну і з’єднати з динним пюре. Отриману масу відправити в морозильну камеру. Через годину дістати морозиво та перемішати. Повторити цю процедуру ще через одну годину та залишити десерт для остаточного заморожування на 5-6 годин. Готове морозиво перед подачею можна полити фруктовим сиропом або шоколадною помадкою, прикрасити листочками свіжої м’яти.
Диня має унікальний хімічний склад, тому вважається одним з кращих корисних продуктів. У м’якоті містяться речовини, що сприяють виробленню «гормону щастя» — серотоніну. Звідси і поширена думка про здатність дині усувати нервові стреси та депресій. Так що, не сумуйте, з’їжте пару шматочків цих смачних плодів і все прийде в порядок!