18.05.2019  Міжнародний день музеїв

Найвидатніші музеї світу

Музеї є ідеальним місцем для любителів історії та культури. У наш час найбільші музеї світу пропонують безліч інтерактивних та цікавих розваг, які можуть дозволити Вам відкрити таємницю історії за допомогою власного унікального способу. У цій збірці зібрані музеї, які є найвідомішими і впізнаваними пам’ятками в світі. Ви будете вражені одним тільки їх зовнішнім виглядом.

Паризький Лувр

Лувр – головна будівля Парижа починаючи з 12 століття, колишня королівська резиденція, один з найстаріших, найбагатших і великих музеїв світу, сховище колекцій скарбів найдавніших цивілізацій, символ блискучого Парижа в минулому і Франції в сьогоденні і майбутньому.Підстава Лувру, як замку-фортеці, сталося в 1190 році, коли король Філіп-Август звів Велику вежу Лувру. Замок був необхідний для охорони низовий річки Сени, часто піддавалася набігам вікінгів. В 1317 році сюди була перенесена королівська скарбниця. Замок став королівською резиденцією.Колекції музею, які коливаються від народження великих старовинних цивілізацій до першої половини 19-го сторіччя, серед найвидатніших на планеті. У Луврі зберігається більше 300 000 тисяч експонатів, багато з яких унікальні. У свій час колекція музею поповнювалася самими різними шляхами. Так, найвідоміший його експонат, «Джоконду» Леонардо да Вінчі придбав в 1519 році король Франциск I, Венера Мілоська була знайдена в 1820 році в Туреччині та і придбана французьким послом, картину Паоло Веронезе «Шлюб у Канні» просто вкрали у венеціанському монастирі в 1798-го, а полотно Ель Греко «Христос на Хресті» також було не варто музею нічого – його забрали з будинку суду в місті Прадес, що у французькій області Східні Піренеї. Багато експонатів – колишні військові трофеї, археологічні знахідки або ж щедрі дари. Лувр сьогодні – третій за величиною і самий відвідуваний на планеті музей

 

Британський музей у Лондоні

Британський музей - найбільш відвідуваний в Сполученому Королівстві. Він входить в топ музеїв усього світу. Тут зберігаються експонати різних народів з найдавніших епох до наших днів. Портал «ЗаграNіца» зібрав найцікавіші факти про ці знакові місця.Британський музей - другий за відвідуваністю художній музей в світі після Лувру. Колекція музею містить, щонайменше, 8 мільйонів об'єктів і охоплює два мільйони років людської історії. Британський музей займає площу в 92 тисячі квадратних метра. Сучасний Британський музей — зібрання безцінних творів мистецтва та культурних надбань різних народів світу за 4-5 тисячоліть. Основу греко-римського відділу музею склали вище описані приватні колекції Таунлі, Елгіна, Гамільтона та Гревіля. Основу єгипетської колекції склали нечисленні пам'ятки, вивезені з Єгипту після здачі Александрії в 1801 році. З тих часів відділ розрісся в кілька разів і нині є першим за повнотою в Європі зібранням давньоєгипетських старожитностей. Бібліотека Британського музею (початково бібліотеки, оскільки були розташовані в різних частинах будівлі), відокремлена 1972 року від музею з утворенням Британської національної бібліотеки, володіє такими рідкісними експонатами, як найперша друкована книга у світі «Алмазна сутра», перші видання давньогрецьких класиків та інші раритети. В залі рукописів зберігається Велика хартія, купча, підписана Вільямом Шекспіром, лист Олівера Кромвеля з описом битви при Нейсбі, автографи Мартіна Лютера, Жана Кальвіна, Еразма Ротердамського, Ісаака Ньютона, Галілео Галілея, Рене Декарта та інших.

 

 

Національний музей Археології в Афінах.

Національний археологічний музей Афін є найбільшим музеєм Греції. Його постійна експозиція складається з більш ніж 20 тисяч експонатів різних епох, причому колекції кераміки і скульптур вважаються одними з найбагатших у світі. Розташований музей в центрі Афін на вулиці Патісіон. Найблискучішою колекцією музею є його мікенськая колекція. У мікенськом залі музею відвідувачі можуть побачити маски з чистого золота, прикраси, кільця із зображенням різних сюжетів, мікенськие мечі з ефесами з чистого золота, статуетки зроблені із слонячої кістки. Дуже багатими є колекцією скульптур архаїчного і класичного періодів. З найбільш вражаючих експонатів можна назвати статую Посейдона. Статуя була знайдена в морі поблизу острова Евбея. Твір датується 450 роком д. н. е., а його творцем був, наймовірніше, знаменитий творець Каламіс.

 

Музей Прадо в Мадриді

Музей образотворчого мистецтва Прадо вважається одним з найбільших і значущих не тільки в Іспанії, але і у всій Європі. Щорічно Прадо відвідують близько 2 мільйонів туристів. У його колекції зберігається найбільша в світі кількість творів іспанського живопису і скульптури, зібраних протягом кількох століть. Музей був офіційно відкритий 19 листопада 1819 року і хоча засновницею є Ізабелла Браганской, дружина короля Фердинанда VII, історія колекції почалася набагато раніше. Першим монархом, який побажав зберегти художні цінності і передати у спадок, був Карл V (1500-1558). В ті часи колекція була доступна тільки для знаті, і лише невелика частина на релігійну тематику - для широкої публіки. Уже пізніше, в 1785 році, було відведено місце для публічного музею у великому парку Прадо, на ім'я якого і був названий музей. Сьогодні колекція налічує понад 8000 картин, але через брак місця виставлено лише близько 2000 робіт. Крім картин збори включає більше 400 скульптур і численні коштовності.

 

Музеї Ватикану

Чотири музеї з великою колекцією грецького і римського античного мистецтва. Одне з найбільш вражаючих місць. Серед найвідоміших скульптур - статуї Лаокоона, Аполлона й Афродіти в Музеї Пія-Климента, який є ядром усього музейного комплексу. Більшість його статуй були знайдені в Римі або його околицях. Хочеться особливо виділити Апоксиомена (Apoxyomenos) - мармурову копію 1 ст. відомої бронзової статуї Лізіппа. Вона була знайдена в 1849 в Трастевере і відразу ж придбала всесвітню славу.

 

Музей Метрополітен у Нью-Йорку

Створений в 1870, музей Метрополітен зберігає більше ніж два мільйони творів мистецтва з усього світу, від давнини до сучасних часів. Ви знайдете все, від ісламських та європейських картин, до колекцій зброї і броні. Хоча є багато інших великих музеїв в Нью-Йорку, таких як Гуггенхайм, Метрополітен є одним з найбільш суттєвих. Це дійсно один з найбільших музеїв світу.

 

Державний музей в Амстердамі

Державний музей, розташований в Амстердамі, вважається найбільшим у Європі сховищем художніх полотен, гравюр, а також артефактів різних культур. У 1808 році з ініціативи короля Голландії Луї Бонапарта в Амстердамі були зібрані твори мистецтва з різних куточків країни. А в 1885 році відбулося відкриття Рейксмюзеум - Державного музею в Амстердамі. Автором проекту, за яким зводилося музейний будинок, був відомий архітектор Пітер Кейперс. Сьогодні відвідувачі цього музею можуть побачити чудові полотна, що належать пензлю знаменитих художників Рембрандта, Яна Стіна, Франса Халса, Яна Вермеєра та багатьох інших.

 

Галерея Уффіці у Флоренції

ЮНЕСКО оцінює, що 60% найпопулярніших художніх робіт в світі знаходяться в Італії, а більш ніж половина з них розташована у Флоренції. Галерея Уффіці у Флоренції вразить Вас до глибини душі. Це безперечно одна з найпрекрасніших колекцій картин і скульптур на планеті, з роботами, що відносяться до епохи Відродження, написаними такими майстрами, як да Вінчі, Рафаель, Мікеланджело, Рембрандт, Караваджо і багато інших. Однією з головних визначних пам’яток тут є Народження Венери Ботічеллі. Почала свою історію галерея в 1581 році завдяки Франческо I де Медічі, який вирішив прикрасити живописом і статуями галерею на останньому поверсі східного крила палацу Уффіці. Зараз в музеї можна побачити живописні полотна, античні скульптури, мініатюри і унікальні гобелени.

15.05.2019

16.05.2019 - День Української вишиванки від історії до сьогодення!

Споконвіку вишиванка для українців була не просто одягом, є оберегом —символом здоров’я, краси, щасливої долі та єднання з душею свого народу. Всесвітній день вишиванки — свято національної єдності, адже він об’єднує українців незалежно від місця проживання. Вишиванка для українця — наша національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і зв’язок багатьох поколінь. Український народ ставиться до вишиваної сорочки як до святині. Вишиванки передавалися з роду в рід, зберігалися і зберігаються досі як сімейна реліквія.

Історія вишиванки у давні часи

Українська вишивка бере свій початок у період трипільської культури, епохи пізнього неоліту. На території сучасної Черкащини, археологи мають знахідку, датовану VI ст. нашої ери: зображення чоловіків, одягнених у щось дуже схоже на український національний костюм. А також ще Геродот стверджував, що вишивкою був прикрашений одяг скіфів, які довгий час проживали на території України. Дослідники розповідають, що у давні часи процес вишивання можна було назвати ритуалом, до якого залучалися із чистими світлими думками, закладаючи позитивну енергію у свою працю. Цікаво, що жінки не копіювали чужі узори, не відшивали їх з інших виробів чи схем. Їх роботи були індивідуальними. Вишивальниця, володіючи "мовою" орнаментального письма, через кольори, лінії, візерунки створювала абсолютно унікальну річ, на добру долю для себе, чи рідної людини. Вважалося, що відшити чужий узор для сорочки, означало взяти на себе чужу долю. Перші вишивки на території слов’янських країн мали більш релігійний зміст і оберігали їх власників від зла. Діточкам при народженні обов’язково дарували вишиту сорочку та вірили, що вона оберігає малюка від злих духів. До трирічного віку першу вишиту сорочку шила саме мама. У цю сорочку вона вкладала всю свою материнську любов і енергію, аби та захищала малюка. Колірна гамма та особливості орнаменту вишивки залежали від місцевості, від звичаїв і культурних цінностей.

Вишиванка за часів Київської Русі

В часи Київської Русі виникло і набуло розквіту мистецтво вишивки золотими та срібними нитками. Така вишивка прикрашала одяг феодальної знаті та священнослужителів, зустрічалася в убранстві храмів та княжих палат. Простий люд прикрашав сорочки орнаментами, прошитими червоними та чорними нитками. Згадки про вишитий одяг є у багатьох письмових джерелах, насамперед у «Слові о полку Ігоревім», в Іпатіївському літописі та інших пам’ятках. Київські князі всіляко підтримували традиції вишиваного одягу.Тому й не дивно, що на той час, вишивка вважалася однією з найбільш шанованих професій. Першу школу вишивки в Київській Русі створено в ХІ столітті. Її заснувала Анна, сестра Володимира Мономаха. У школі дівчата опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом. І навіть, маючи широкий вплив з боку інших народів на культуру стародавньої Русі, вишивка залишилася практично недоторканою, зберігаючи традиції та свою унікальність.

 

Вишиванка XIX століття

На межі XIX - XX століть у містах спостерігається тенденція відокремлення вишиванки від традиційного костюму. Це в першу чергу стосується чоловічої вишитої сорочки, яку починають носити в поєднанні з європейським одягом. Провідну роль у започаткуванні моди вдягання вишиванки під піджак часто надають українському письменнику, поету та публіцисту Івану Франко, який одягнув поверх вишиванки піджак

 

 

 

 

Вишиванка за часів Незалежності України

З набуттям Незалежності України, інтерес до національної творчості багаторазово зріс, а також збільшилася кількість приватних шкіл вишивки. Все більше можна спостерігати різноманіття вишивки на виставках, народних ярмарках, в магазинах. Надзвичайно тішить, що з кожним роком українські традиції не просто відроджуються, а й стають невід’ємною частиною нашого життя. А такий прекрасний елемент, як вишиванка, все більш затребуваний у гардеробі сучасної людини. Це частина стильного та сучасного образу, від класичного до повсякденного. Українська вишита сорочка пройшла довгий та часом нелегкий шлях до наших днів. Наші предки залишили нам у спадок величезний скарб. І ми зобов'язані не тільки не втратити цей скарб, а й примножити його та передати у спадок нашим нащадкам.

29.03.2019

Мюнхен – місто столітніх традицій і уподобань, серце Баварії та мега смачних ковбасок!

Німецька кухня – поняття, що об’єднує різні стилі кулінарного мистецтва, величезну різноманітність продуктів та багатий смак. Якщо захочете скуштувати м'ясо чи ковбаски, то велика ймовірність, що розгубитесь від різноманіття цих продуктів. У середньому один німець у рік з'їдає близько 84 кілограмів м'яса. Німецькі ковбаски – це найвідоміша закуска в усьому світі. Всі вони вирізняються особливим смаком, ароматом та виглядом. Приготовлені ці смачнючі ковбаски на грилі – це вишукано, смачно, ароматно!

ІСТОРІЯ:

22 лютого - День Народження знаменитих ковбасок. Вперше їх подали на стіл в Мюнхенській пивній в 1857 році. Батьком цього шедевру вважається Зепп Мозер.

Його пивниця переживала не найкращі дні, і одного разу дійшло до того, що Мозеру нічого було подати на сніданок нечисленним гостям. За традицією, в пивних подавали смажені ковбаски в баранячих кишках. Але в той пам'ятний день на ринку були лише свинячі кишки. Мозер не розгубився і приготував оригінальну страву - варені ковбаски в свинячих кишках з фаршу із телятини, свинини і прянощів. З тих пір пивна Мозера знайшла славу не тільки в Мюнхені, а й в усіх навколишніх краях: з усієї Баварії, а потім і з інших регіонів стали приїжджати цінителі смачної їжі, щоб покуштувати оригінальні ковбаски. Повсюдно в Німеччині їдять ковбаски - bratwurst. Назва походить від німецького braten - «смажити», це не випадково, оскільки ці ковбаски перед вживанням обсмажують або запікають на грилі. Найбільшою популярністю в Німеччині користується свинина. Одних тільки ковбасок налічується більше 1500 видів.

Найпопулярніші німецькі ковбаски :

Мюнхенські ковбаски або Вейсвурст (Weisswurst)

Білі ковбаски - знамените фірмове Мюнхенська страва.

Зазвичай в ресторанах і на ринках їх подають як закуску на сніданок і ланч. Традиційно ці ковбаски їдять з гірчицею і німецьким кренделями.

Білі ковбаски - вперше стали готувати в XIV столітті у Франкфурті. Зазвичай виготовляють іх з телятини, свинячого сала і приправ в натуральній оболонці. Оскільки при її виробництві не використовується нітрит, вони мають світлий біло-сірий колір. Білі ковбаски варять і часто подають в красивих керамічних горщиках. У Німеччині існує кілька різновидів цих ковбасок, але найвідоміша - з Мюнхена.

Так як при приготуванні білих ковбасок використовувалась рідкісна сировина, то вони стали дуже дорогою стравою. Виявляється, в XIX столітті дістати телятину було так само складно як і лимони. Крім того, в фарш для цих ковбасок потрібно було підмішувати колотий лід, завдяки якому м'ясо ставало особливо ніжним і м'яким. Виробництво білих Мюнхенських ковбасок набуло промислових масштабів. Тепер їх виготовляють далеко за межами Мюнхена і продають у всьому світі, як в упаковці, так і на вагу.

Каррівурст (Currywurst) - перекладається як ковбаска каррі. Винахід Каррівурст (Currywurst) по праву належить німцям. Хоча на сьогоднішній день ковбаска Каррівурст відома по всій Німеччині, найбільшою популярністю вона користується в Берліні, де була вперше виготовлена. Винахідницею Каррівурст вважається Герта Хойвер. У 1949 році вона виготовила оригінальний соус з використанням індійської приправи каррі, вустерського соусу і кетчупу, який став якраз в ті роки популярним в Німеччині. Екзотична суміш швидко завоювала успіх серед недосвідчених в ті часи городян, і в 1959 році Хойвер свій соус запатентувала. Протягом декількох років кіоски, що продають Каррівурст за традиційною рецептурою і з схожим соусом, набули поширення в усьому Західному Берліні, а згодом і в інших регіонах Німеччині. Продаються Каррівурст (Currywurst) обсмаженими на грилі. Їх розрізають на шматочки і поливають соусом. Як правило, це томатна паста упереміш з порошком каррі. Доповнюють Каррівурст (Currywurst) картоплею фрі або свіженькою хрусткою булочкою.

Нюрнбергскі ковбаски (Nurnberger Bratwurst)

Це найменші ковбаски в нашому сьогоднішньому огляді: їх розмір від 7 до 9 см, а вага - від 20 до 25 грам. Подаються сетами по 6, 8, 10 і 12 сосисок з квашеною капустою або з картопляним салатом. Головний секрет їх особливого смаку - майоран, що входить в рецетруру із свинячого фаршу.

Тюрингскі ковбаски (Thuringer Rostbratwurst)

Вони готуються з свинячого фаршу (іноді з додаванням телятини і яловичини). При цьому м'ясо вибирається нежирне. Як приправи використовується кмин, майоран і часник, і, звичайно ж, сіль і перець. Мінімальна довжина - 15 см.

Готують ці ковбаски на грилі. А історія їх сходить аж до початку XV століття (перша згадка про них в державних архівах).

Кожен, хто побував в Німеччині, не може бути байдужим до німецьких ковбасок. Це вже як культова їжа, не тільки туристів, але і жителів країни. Варто зазначити, що в кожному регіоні країни є свої кулінарні особливості і оригінальні страви, які порадують гурманів своєю різноманітністю і відмінним смаком.

Ковбаски на грилі – це вишукано, смачно і ароматно!

     04.03.2019  Маслянає одним найстаріших свят слов'янських народів, яке зберегло у своїй обрядовості ряд елементів слов'янської міфології.

Цікаво, що давньослов'янське свято, який зараз називається Масляна, в минулому називався Комоедицей. Ця назва пішла від слова "Коми" - так називалися своєрідні хлібці.   Таким чином наші пращури залучали весну, де кожен жовтий млинець був символом сонця. Кожна господиня мала свій рецепт млинців і випікала їх з гречаного або пшеничного борошна. Млинці були великі і маленькі, подавали їх до столу зі сметаної та різними начинками – сиром, грибами, маслом, медом або сметаною. Вважалося, якщо приготувати та з'їсти якомога більше млинців, то й тепла весна прийде швидше.

     Кожен день Масляної (масляного тижня) має певне значення, назву та цікаві звичаї:

Понеділок – Зустріч.

У цей день головною традицією були відвідини родичів. Для незаміжніх дівчат це був день оглядин та знайомства з батьками нареченого. У понеділок також починали лаштували гойдалки, крижані спуски та сцени для вистав.

Вівторок – Загравання.

Цей день був присвячений молодим родинам, які одружилися рік тому, та сватанню. Парубки виглядали дівчат та загравали до них. Якщо пара разом з'їхала з гори на санчатах, вважалося, що так хлопець проявив симпатію до дівчини.

Середа – Ласунка.

Однією з традицій дня було наїстися досхочу різних смаколиків. А головною – відвідини зятем своєї тещі, яка обов'язково мала почастувати його млинцями.

Четвер – Розгуляй.

У цей день Масляної проходив з гучними гуляннями та веселощами. В цей день за традицією влаштовувалися катання на санчатах наввипередки та кулачні бійки серед чоловіків.

П'ятниця – Тещині вечорниці.

У цей день за традицією вже зять повинен почастувати млинцями свою тещу, яка в цей день мала прийти в гості з візитом у відповідь.

Субота – Посиденьки зовиць.

За звичаєм молода дружина в цей день повинна була запросити в гості сестер свого чоловіка (зовиць) і всіляко їх частувати: пригощати млинцями та розважати.

Неділя – Прощена неділя.

Масляна завершувалась "прощеною неділею", коли всі прощалися з масляним, смачним, веселим тижнем і водночас просили у близьких вибачення (прощення) за нанесені образи. В цей день потрібно обійти усіх родичів та сусідів і попросити пробачення за всі скоєні образи, аби духовно очиститися перед Великим постом.

В останній день Масляної прощаються із зимою і спалюють опудало із залишками святкової їжі, а попіл розвіюють полем. Цей ритуал супроводжується масовими гуляннями і театралізованими сценками.

31.08.2018

Батьківщиною вважається Африка і Ост-Індія. На наших теренах диня почала поширюватися з XVI ст. Хороша диня має солодкий, майже медовий смак. Уродженка тропічної та субтропічної Африки, диня з давніх часів підкорювала серця гурманів. Ще в давнину дикорослу диню поціновували за її смак. Відомо, що в Єгипті плоди дині приносили в дар богам, а у Вавилоні їм приписували божественну властивість зберігати в собі Світло. Смачну диню люблять усі без винятку. Ця баштанна культура неймовірно корисна для здоров’я. Її  властивості здатні покращувати самопочуття, а ніжний смак та аромат принесуть багато насолоди.

16.02.2018

Найнезвичайніші архітектурні шедеври світу.

Напевно, будь яке місто світу може похвалитися незвичайною спорудою, яка викликає цікавість, або навіть більш глибокі та незвичайні почуття у приїзджих. Виною тому оригінальна задумка, дія часу або навіть - промах будівельників ( і таке буває!) ,  який став тою самою родзинкою. Споруди такого плану запам’ятовуються надовго, тиражуються на відкритках, гордо  здіймають свої стіни в сотнях роликів в Інтернеті. А деякі з них стають відомі всьому світу, їх показують архітекторам-початківцям як приклади нестандартного мислення та творчого генія.

01.02.2018

Чому з усіх металів на нашій планеті саме золото стало настільки цінним? Справа в тому, що до такої високої цінності золота привів цілий ряд подій.

28.05.2017

А чи знаєте Ви, що перші письмові джерела, де згадується перець, виявлені в Індії більше трьох тисячоліть тому.

28.02.2017

А чи знаєте Ви, що кожен вид м'яса має свої особливості, корисні властивості і протипоказання. Що стосується протипоказань, то тут рекомендації, головним чином, відносяться до будь-якого виду м'яса – не зловживати.

25.12.2016

Аналітики британського видання «The Economist» склали рейтинг країн за рівнем споживання м'яса.

Дизайн и разработка

© Компанія «ВТР».