Цікаві факти про торгівлю до Дня працівників торгівлі

Цікаві факти про торгівлю до Дня працівників торгівлі

28.07.2016

А чи знаєте Ви, що в останню неділю липня в нашій країні відзначають День працівників торгівлі?Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими фактами, що мають стосунок до цієї події.

Трішки про міжнародну торгівлю ковбасною продукцією:

1. Найдорожча ковбаса - це ковбаса з позолотою.

2. У світовій торгівлі ковбасною продукцією лідирує Німеччина з часткою світового експорту (орієнтовно) – 16 %, за нею йдуть США (12,2%), Італія (9,5%), Іспанія (9,1%), Австрія (5 ,5%), Франція (4,7%).

3.  Найбільшими імпортерами ковбасної продукції є: Великобританія з часткою світового імпорту 12,3%, Німеччина - 11,2%, Японія – 7%.

В загальному про торгівлю:

4. Три найдорожчі назви торговельних марок на землі – це Marlboro, Coca-Cola і Budweiser, саме в такій послідовності.

5. На першому місці за оборотом товар у міжнародній торгівлі – бензин, другий – кава.

6. Першим товаром зі штрих-кодом була жувальна гумка Wrigle's.

7. Найбільшою мережею роздрібної торгівлі є американська компанія «Wal-Mart» з оборотом в 2005 фінансовому році 315,6 млрд доларів США.

8. Рекордсмен продажів: найвідоміший продавець в історії - Джо Джирард - народився в бідній американської сім'ї і тільки до 35 років вирішив зайнятися торгівлею. Він став найкращим продавцем автомобілів. За 15 років роботи Джо продав понад 13 тисяч машин. Причому він працював з приватними особами і не займався оптовими угодами з великими компаніями. Його результат продажів занесений в Книгу рекордів Гіннесса і досі ніким не побитий.

9. Нафтовий магнат, Джон Д. Рокфеллер, був першим в світі мільярдером.

10. Бакси: у 1776-му році в США були надруковані перші паперові долари зеленого кольору. Американці прозвали свої гроші “зеленими спинками” (green backs), звідки й пішло сучасне прізвисько – “бакси”.

11. З 1886 по 1959 роки ціна пляшки Кока-Коли об'ємом близько 200 мл практично у всіх торгових точках США була незмінною - 5 центів.

12. Слово «тариф» походить від назви невеликого міста Тарифи поблизу Гібралтарської протоки. Під час панування тут араби стягували збір з усіх судів, що проходили через протоку, відповідно до якості і кількості вантажу. Згодом таблиці для справляння зборів стали застосовуватися і в інших країнах, і слово тариф увійшло до загального вжитку.

13. Перед прийняттям рішення про введення торгового ембарго проти Куби Джон Кеннеді попросив свого секретаря дістати якомога більше кубинських сигар, пристрасним любителем яких він був. На наступний ранок секретар приніс президенту 1200 сигар, і тільки тоді указ був підписаний.

14. У сільській місцевості Норвегії при фермах можна зустріти магазини зі свіжими овочами та іншими домашніми продуктами, в яких немає продавців. Покупець сам вибирає, що йому потрібно, підраховує на калькуляторі суму і залишає гроші, взявши при необхідності здачу.

15. Найпродуктивніший день робочого тижня – вівторок.

Дизайн и разработка

© Компанія «ВТР».